Położenie: kamieniołom położony po prawej stronie od autostrady A4 na Drezno obok miejscowości Pulsnitz, w miejscowości Haslich.

Baza nurkowa: to miejsce nie posiada bazy nad tym kamieniołomem - jest pomieszczenie gdzie należy uiścić opłątę za nurkowanie i dokonać rejestracji. Miejsce na sklarowanie sprzętu. Właściwa baza znajduje się nad kamieniołomem Steina. Przed wejściem na teren kamieniołomu można podziwiać ciekawą ekspozycję wagoników i infrastruktury służącej do transportu urobku z kamieniołomu. Jest to barwne urozmaicenie terenu. Całodzienna opłata za nurkowanie w kamieniołomie.

Wejście do kamieniołomu: teren ogrodzony, furtka otwarta od wczesnego rana do zachodu słońca. Zimą baza otwarta tylko w weekendy. Zejście po wąskich schodkach, kilkanaście stopni, łatwe, wejście szerokie, płytkie do 1,5 m gdzie można dokonać poprawek sprzętu.

Po zanurzeniu: półka, z której schodzi się pod wodę obrywa się nagle pionowo w dół i opada do około 35m. Tuż pod półką lekko na prawo znajduje się wrak sporej łodzi motorowej na 28-33m. Płynąć dokładnie do środka kamieniołomu można osiągnąć głębokość około 47 m. Na lewo od wejścia piękna półka gęsto obrośnięta roślinnością gdzie lubią się kryć naprawdę duże szczupaki. Dalej pionowa ściana opadająca do około 25m ciekawie obrośnięta roślinami i glonami. Ze względu na wielkość kamieniołomu i jego głębokość - ciężko jest go opłynąć naokoło. Główną atrakcją jest głębokość i wrak łodzi.

Woda: w zależności od pory roku - do termokliny widoczność około5m, potem drastycznie spada - tzw. herbata, aby po przejściu pod termoklinę wyklarować się do 10-15m. Woda ciemna, o zielonkawym odcieniu, kamieniołom już ze względu na swój wiek zaczyna mieć okresy kwitnienia wody, temperatura pod termokliną 6stC w lecie.

Fauna i flora: główną gwiazdą tego kamieniołomu jest wielki szczupak lubiący polować na lewo od wejścia do wody. Okonie, płotki, karasie i liny dopełniają reszty. Roślinność jest ciekawa, ale głównie na kilku pólkach skalnych, porosty i glony.

Kontakt: www.tauchschule-dresden.de