Egipt - kraj obejmujący 1 mln km2, leżący w Afryce. Państwo starożytne, w którym do obecnych czasów zachowały się piękne zabytkowe miejsca i budowle. Atrakcją jest znany na całym świecie Nil. Stolicą jest Kair- miasto, w którym mieszka ponad 17 mln ludzi. W Kairze warte zobaczenia i zwiedzenia m.in. są: Muzeum Egipskie, Azbakijja (bogata dzielnica, w której mieszczą się hotele, urzędy, przepiękny park), Dżazira i Zamalik (Al-Dżazira jest wyspą połączoną mostami z lądem, Zamalik jest popularnym przedmieściem z kompleksem kulturalnym). Babilon (Stary Kair) - pozostałości Babilonu znajdują się na terenie Misr al-Kadima, to miejsce, w którym zachowały się ślady chrześcijaństwa w Egipcie. Najsłynniejszymi symbolami Egiptu są oczywiście piramidy w Gizie, piramida schodkowa i ozdobne grobowce w Sakkharze. Piramidy są wpisane, jako jeden z siedmiu cudów świata. Jest wiele miejsc, budowli i wspaniałych widoków, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Egipcie.

Marsa El Alam - To jedno z najbardziej dziewiczych miejsc wypoczynkowych w Egipcie. Miejscowość ta oddalona jest 260 km na południe od Hurghady, spokojna i kameralna nie opanowana jeszcze przez masową turystykę. Jedno z lepszych miejsc w Egipcie do nurkowania, ze względu na niezwykle czystą wodę i dziką jeszcze naturę. Baza noclegowa to przede wszystkim bogate hotele skupione w morskich zatoczkach na północ od centralnej części Marsa el Alam. Będąc tu można wybrać się na safari lub przez cały dzień poznawać podwodny świat.

Marsa el Alam to doskonałe miejsce na urlop, bowiem każdy może zaplanować tu sobie wakacje według własnych potrzeb i upodobań, wykorzystując przy tym mnóstwo udogodnień oferowanych przez miejscowe hotele.