Jezioro Głębokie zajmuje północną, bezodpływową część rynny, która ciągnie się południkowo od wsi Ro­jewo poprzez osady Głębokie, Św. Wojciech do Kęszycy. Głębokie reprezentuje klasyczny typ jeziora za­mkniętego — bez dopływu i odpływu powierzchniowego (pow. 125 ha, dł. 2280 m, szer. 825 m, maks. głęb. 25,4 m). Jest to największe bezodpływowe jezioro Ziemi Lubuskiej! Szczególną atrakcję dla płetwonurków stano­wi bogata roślinność podwodna, urozmaicona rzeźba dna i duża przezroczystość wody. Jezioro otoczone jest wysokopiennymi lasami z przewagą drzew liściastych.

 

 

powierzchnia: 125 ha
długość: 2280 m
szerokość: 825 m
maksymalna głębokość: 25,4 m 

 

 

 

 

 

Baza Nurkowa Extreme-Dive J. Głębokie koło Międzyrzecza.

Od 15 maja 2014 bardzo dobre połączenie drogą typu S od Szczecina nad same Głębokie jak również od Poznania autostradą do S-ki, Zielona Góra również idealne połączenie też S-ka. Tylko nurkować. W tym roku przygotowaliśmy trochę zmian typu: podesty, przebieralnie pod zamknięciem, dodatkowe zadaszenie przed deszczem z ławkami i ławki przy ognisku, oświetlenie całej bazy, oświetlenie pomostu do nurkowania nocnego, dwie motorówki do wypłynięcia na najgłębsze miejsce na j. Głębokiego, strefę WiFi, kajaki, rowery wodne, łodzie wędkarskie. Doszły również atrakcje pod woda: oprócz trzech łodzi, platformy na 3 metrach o wymiarach 5m x 5m i lustra mamy jeszcze rowerek wodny, znak stop i dłubanka, jedna z nielicznych w Polsce. Rezerwujemy również noclegi w odległości max. 50 m od BN CN Extreme-Dive, można rozbić namioty jeśli będzie wam mało naszych, postawić własną przyczepę do noclegu lub kampera.

W kolejnych tygodniach będzie tylko wszystkiego przybywać mam nadzieję , że również nurków, instruktorów oraz wasi bliscy. Jest to idealne miejsce do nurkowania I wypoczynku z rodziną. Przepiękne i przejrzysty jezioro, ogromne ilości ryb, piękna niespotykana roślinność a co najważniejsze wspaniała atmosfera.

ZAPRASZAMY INSTRUKTORÓW Z KURSANTAMI, NURKÓW ORAZ WASZE RODZINY JEST TO IDEALNE MIEJSCE DO WYPOCZYNKU.

WWW.NURKOWANIELUBUSKIE.PL DO NAS NIE MUSISZ DZWONIĆ JESTEŚMY 24H ALE JEŚLI CHCESZ TO 693 353 262