WYPRAWA DO MEKSYKU ZWIEDZANIE / NURKOWANIE / ODPOCZYWANIE 

MEKSYK PLAYA DEL CARMEN

Jeśli Twoim marzeniem jest nurkowanie w miejscu, gdzie woda jest krystalicznie czysta! 
Światło przebija się ze wszystkich stron! 
Chcesz trochę adrenaliny podczas nurkowania!
Ten wyjazd jest idealny dla Ciebie!

Meksyk …. kraina kolorów , kontrastów i uśmiechu, gdzie po raz kolejny się wybieramy. To już kolejna nasza podróż do tego wspaniałego miejsca.  Jaskinie Jukatanu, właściwie Cenoty bo tak je zwą, wytwory przyrody, które stworzyły się tysiące lat temu. Podczas tej podróży pokażemy Wam najwspanialsze cenoty oraz miasta Majów, które należy zobaczyć. Cenoty, jaskinie miejsca magiczne, majestatyczne, ogromne hale, różne formy takie jak kolumny, stalagmity czy stalaktyty, gdzie z czasem zostały zalane i stworzyły mekkę dla nurków. 
Cenoty, jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie, które na zawsze pozostaną w naszej i Waszej pamięci.

Najbardziej wspaniałe jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie bo większość nurkowań będzie przebiegało między 6-15 m głębokości. Wystarczy stopień podstawowy, trochę doświadczenia i już można nurkować.

Termin wyjazdu: 15.01.2023-25.01.2023 

Pobyt i nocleg Hotel w centrum Playa del Carmen

CENA POBYTU W HOTELU I PRZELOT: 5100 PLN   (UZALEŻNIONA OD DNIA ZAKUPU/DWIE OSOBY W POKOJU)

- lot z jedną przesiadką do Cancun i powrót
- zakwaterowanie w pokojach 2- osobowych / 1-osobowych (dopłata)
- zakwaterowanie w hotelu, bez wyżywienia
- opiekę polskojęzycznego rezydenta

- bagaż 8 kg

dodatkowo płatne:

- bagaż rejsowy 

- dojazd na lotnisko we własnym zakresie lub z nami dodatkowo płatne

- na miejscu możesz zdobyć uprawnienia FULL CAVE DIVER w CENIE 1700 USD, w cenę wliczone są juz wszystkie opłaty, wejściówki, gazy, transfer, certyfikat (na pewno nie będziesz miał czasu na dodatkowe wycieczki).

PLAYA DEL CARMEN
Wspaniałe miasto, które leży na wybrzeżu przepięknego i ciepłego Morza Karaibskiego. Przed sobą ma  San Miguel de Cozumel, największe miasto na wyspie Cozumel, do którego jesteś wstanie dopłynąć promem. Playa del Carmen to centrum turystyczne Jukatanu, gdzie nie sposób się nudzić.  Jest tam bardzo sławna 5th Avenue, jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Meksyku, siedlisko sklepów detalicznych, barów, restauracji, lokalnych sklepów, kawiarni, rozrywki wszelkiego rodzaju i ulicznej.
To zauważyliśmy podczas polowania na pamiątki dla najbliższych.
Wszystko to dzieje się na 3 może 5 kilometrowym deptaku Fifth Avenue, który nazywa się Quinta Avenida.
Wspaniały widok równoległy do plaży.

Po intensywnym dniu czyni to miejsce idealnym rozwiązaniem aby tam być, choć nie każdego to rajcuje ponieważ nie jest tam zbyt cicho i kameralnie.
Ogromna ilość ludzi, śmiemy powiedzieć cały świat, każdy kolor skóry, słychać każdy język. To wszystko czyni go miejscem gdzie należy być….może nawet bywać. 
Na wszelki wypadek jeśli już tam będziesz miej oczy szeroko otwarte na ulicznych artystów, pomalowanych ludzi, muzyków i tancerzy. Jeśli będzie Ci tego mało śmiało możesz się wybrać poza Aleję. Tam również znajdziesz dziesiątki sklepów i restauracji. To zaledwie kilka przecznic i trochę mniejszy tłok. Jeśli tam idziesz pamiętaj! musisz mieć plan, tak jak w nurkowaniu. Weź dużo kasy! Poza sławną aleją nr 5  w Playa Del Carmen znajduje się tam wiele muzeów, szkoły, kasyna, sklepy, kluby nocne, bankomaty, terminal autobusowy ADO i colectivo oraz bardzo wiele restauracji, gdzie serwowane są przepyszne meksykańskie potrawy i ogromne, świeżo wyciskane soki, których smaku nie da się zapomnieć. 

PAKIET NURKOW: MINIMUM OWSD/OWD DOBRA PŁYWALNOŚĆ

- transfer na nurkowania/przechowywanie sprzętu w centrum nurkowym
- 5 dni nurkowe w Cenotach (2 nurkowania dziennie)
- posiłek pomiędzy nurkowaniami/woda (zimna)
- opiekę instruktorów

CENA: 750 USD

OPCJE DODATKOWE, TYLKO NASZA GRUPA Z LICENCJONOWANYM POLSKIM PRZEWODNIKIEM WŁASNYM BUSEM DODATKOWO PŁATNE:

1. WYCIECZKA DO DWÓCH MIEJSC W MEKSYKU: W JEDNYM DNIU  WYJAZD COBA ORAZ CHICHEN ITZA 

COBA: Przemieszczamy się tam rowerami lub rikshami po tropikalnym lesie w poszukiwaniu ruin starożytnego miasta. Zwiedzanie najważniejszych budowli tj.  Kościoła, Świątyni, Boiska do Gry w Pelotę, Obserwatorium, aż do Wielkiej Piramidy – najwyższej na Półwyspie Jukatańskim 42 m, na którą można się wspinać.

WYTWÓRNIA TEQUILI/JEŚLI CZAS POZWOLI: Z czego produkuję się prawdziwą Tequilę i w jaki sposób? Czym różni się Tequila Blanco, Reposado, Añejo, Extra Añejo od Antigua? Jak należy pić Tequilę? Skąd pochodzi? Czym różni się od Mezcalu? Krok po kroku wyjaśnimy sekrety tego trunku, a zabawna próba Tequili z sombrero będzie również częścią naszego programu. Po zwiedzaniu destylarni możliwość zakupu meksykańskich trunków.

CENOTE IK KILL: Dla ochłody czeka nas kąpiel i wypoczynek w naturalnym wapiennym basenie. Ik-Kill jest jedną z najsłynniejszych cenot na Półwyspie Jukatańskim. Kilkakrotnie odbywały się tutaj zawody najlepszych na Świecie skoczków Redbulla. Aby dotrzeć do wody, trzeba zejść w dół 26 metrów. Woda ma 40 metrów głębokości, a średnica cenote wynosi 60 metrów. Koniecznie trzeba zobaczyć ten tajemniczy cud natury.

CHICHEN ITZA: Po południu zwiedzanie starożytnego Miasta Majów obecnego na liście Siedmiu Nowych Cudów Świata, który od roku 1988 widnieje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odkryj z nami sekrety Piramidy Kukułkana, Boiska do Gry w Pelotę, Ołtarza Czaszek, Świątyni Wojowników, Świętej Cenoty i Obserwatorium Astronomicznego. Na obszarze strefy archeologicznej znajdziesz wiele straganów z lokalnym rękodziełem. Czas wolny na zakup pamiątek.

KOSZT TEGO WYJAZDY 210 USD / OSOBA

CENA NIE OBEJMUJE:

  • Wydatków osobistych na pamiątki, toaletę, itp. (prosimy o posiadanie drobnych MXN lub USD).
  • Opłaty za ewentualne wypożyczenie kamizelki ratunkowej, koszt to 30 mex lub 2 USD.
  • Opłaty za szafki, aby przechować przedmioty osobiste i ubrania w trakcie pływania w cenocie koszt to 30 mex lub 2 USD.
  • Dodatkowych napojów.
  • Napiwków dla kierowcy, jeśli jesteś zadowolony.

2. WYCIECZKA DO TULUM /POPOŁUDNIOWA

Zapiera dech w piersiach. Zbudowane na skraju klifu Starożytne Miasto Majów roztacza spektakularne widoki na turkusowe Morze Karaibskie i plaże. Miasto, które w momencie przybycia konkwistadorów wciąż funkcjonowało i zachwycało swą potęgą, aż do XVIII wieku. Jedno z największych atrakcji Meksyku nie może Was ominąć. Dla chętnych możliwość skosztowania pysznych lodów kokosowych.

KOSZT TEGO WYJAZDY 50 USD / OSOBA

CENA NIE OBEJMUJE:

  • Wydatków osobistych na pamiątki, toaletę, itp. (prosimy o posiadanie drobnych MXN lub USD).
  • Dodatkowych napojów.
  • Wejściówek biletu wstępu na teren obiektów w  Tulum (prosimy o posiadanie drobnych MXN lub USD). 

4.  RIO LAGARTOS & LAS COLORADAS  CENA 170 USD /OSOBA

odwiedzimy również różową lagunę -  rozsławiły najpierw różowe flamingi, które zamieszkuje te tereny. Niezwykły, różowy kolor upierzenia zawdzięczają one swojej diecie bogatej w krewetki zawierające duże ilości beta-karotenu. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można spotkać różowe flamingi.

 

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANU NA MIEJSCU PRZEPROWADZAMY KURS COMBO CAVERN, INTRO TO CAVE I FINALIZACJA KURS FULL CAVE DIVER 

Po przylocie dla osób chętnych i spełniających wymogi przeprowadzamy kurs FULL CAVE DIVER.

Wszystko wliczone w cenę kursu cena jest ceną ostateczna.

Oczywiście nie będziesz miał już czasu na nurkowania rekreacyjne, turystyczne 

CENA 1700 USD

DODATKOWE NURKOWANIA / UZALEŻNIONA OD ILOŚCI OSÓB 

  • Nurkowanie z rekinami
  • Dodatkowy dzień nurkowy na przepięknych rafach wyspy Cozumel  

FILM Z WYJAZDU: https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=zKxu2BTkhs0&feature=emb_logo

REZERWACJA 100% POBYT I PRZELOT

POZOSTAŁA KWOTA ZADEKLAROWANYCH OBCJI PRZELEW NA WSKAZANE KONTO 4 DNI PRZED WYLOTEM

Całkowita rezygnacja wiąże się z utratą zaliczki

MUSICIE WIEDZIEĆ, ŻE WSZYSTKO DO TEGO CZASU MOŻE SIĘ ZMIENIĆ. NIE MAMT NA TO WPŁYWU.

Więcej szczegółów kontakt osobisty lub tel. 693 353 262