Jedziemy na Węgry aby zrobić trzy dni pobytu w Budapeszcie, dwa dni nurkowe, 2 nurkowania w kopalni Kobanya i dwa nurkowania w jaskini Molnar Janos. Oczywiście obowiązkowo będzie też zwiedzani przepięknego miasta Budapeszt na tyle na ile czas pozwoli.

Jedziemy busem, każdy bierze swój szpej, ubezpieczenie, licencje, kasę.
 
Nocujemy w hoteliku położonym na wzgórzu miasta.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA JEŚLI CHODZI O NURKOWANIE ( DO TOWARZYSTWA WIĘCEJ)
masz pytania dzwoń 693 353 262, pisz na fb lub whatsapp
 

DZIESIĄTA DZIELNICA.

"XIII dzielnica"? Nie, my zapraszamy do X dzielnicy. Dziesiąta dzielnica Budapesztu, to ewenement w skali światowej. W 1873 roku Węgrzy połączyli w jeden organizm miejski Budę, Obudę i Peszt, który podzielili na dziesięć dzielnic. Choć w późniejszych latach liczba dzielnic wzrastała to Kőbánya zawsze była X dzielnicą. Dzisiaj, to co kiedyś znajdowało się na obrzeżach miasta jest w jego centrum. Tym czymś jest stara, zalana kopalnia wapienia, której eksploatację zakończono około 1870 roku. Stara, zalana kopalnia - niby nic, a jakże wiele. Aby tutaj zanurkować musisz posiadać odpowiednią licencję nurkową oraz spełnić kilka dodatkowych warunków.

 

Dosyć już tego historycznego!

Kopalnia, a w zasadzie podziemny kamieniołom wapienia, nadziemny Budapeszt robi wrażenie i budzi respekt - nawet wśród tych, którzy z nurkowaniem w zamkniętych przestrzeniach mieli już pewne doświadczenia. Chyba najbardziej rozległy system zalanych pomieszczeń kopalnianych znajdujący się praktycznie w obrębie węgierskiej stolicy.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA JEŚLI CHODZI O NURKOWANIE ( DO TOWARZYSTWA WIĘCEJ)

masz pytania dzwoń 693 353 262.